Na naszej stronie znajdą Państwo asortyment pessarów Dr. Arabin.
Zakupu możecie Państwo dokonać w naszym sklepie internetowym pessary.pl.

Sklep z pessarami

Możecie też Państwo złożyć zamówienie telefonicznie lub przez e-mail,
korzystając z danych w zakładce "O nas".

Inne nasze strony internetowe:

Szkolenia dla lekarzy

Strona informacyjna o pessarach Dr. Arabin

Informacje o tamponach uroginekologicznych

Nietrzymanie moczu, na które cierpi prawdopodobnie ponad 200 milionów ludzi w krajach rozwiniętych i rozwijających się, zaliczane jest przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) do jednego z podstawowych wyzwań stojących przed medycyną XXI wieku.


– Szacuje się, że co trzecia kobieta ma problem z nietrzymaniem moczu – mówi doktor Grzegorz Surkont, uroginekolog ze szpitala im. Madurowicza. – W niektórych grupach wiekowych, np. po 75. roku życia taki problem mają 3 na 4 pacjentki.


Skuteczność leczenia zachowawczego lub operacyjnego pacjentek z dolegliwościami uroginekologicznymi zależy w dużej części od postawienia właściwej diagnozy.


Badanie urodynamiczne (nazywane potocznie urodynamiką) służy do czynnościowej oceny dolnego odcinka dróg moczowych (mięśnia wypieracza pęcherza moczowego, szyi pęcherza, zwieracza zewnętrznego cewki moczowej,


Mężczyźni wstydzą się mówić o impotencji, kobiety – o nietrzymaniu moczu. Obie te skrzętnie skrywane i przemilczane choroby mają rujnujący wpływ na życie tysięcy osób. Impotencję można już leczyć, a co z przypadłością pań?


Pessary są to przyrządy, które umieszcza się w pochwie celem korekcji obniżeń pochwy i macicy lub wysiłkowego nietrzymania moczu. To jedne z najstarszych przyrządów medycznych, stosowane do dzisiaj. Były wykorzystywane w leczeniu wypadania narządów miednicy małej (POP) od ponad 2000 lat.