Na naszej stronie znajdą Państwo asortyment pessarów Dr. Arabin.
Zakupu możecie Państwo dokonać w naszym sklepie internetowym pessary.pl
Jeśli jesteście Państwo lekarzami, rekomendujemy skorzystanie ze sklepu 
dla lekarzy pod adresem zdrowie.expert.

Sklep

Sklep z pessarami i tamponami dla lekarzy

Możecie też Państwo złożyć zamówienie telefonicznie lub przez e-mail,
korzystając z danych w zakładce "O nas".

Inne nasze strony internetowe:

Szkolenia

Strona

Informacje

Pessary są to przyrządy, które umieszcza się w pochwie celem korekcji obniżeń pochwy i macicy lub wysiłkowego nietrzymania moczu. To jedne z najstarszych przyrządów medycznych, stosowane do dzisiaj. Były wykorzystywane w leczeniu wypadania narządów miednicy małej (POP) od ponad 2000 lat.

Pierwsze opisy pessarów znaleziono na papirusach egipskich1500 p.n.e. do leczenia zaburzeń statyki, stosowane były między innymi przez Kleopatrę. Różnorodne ich typy były używane w przeszłości i są używane dzisiaj. Współczesne pessary opracował i przebadał ich skuteczność dr Arabin z Niemiec. Obecnie znanych jest około 20 różnych rodzajów pessarów.

Nie wszystkie z nich są dostępne we wszystkich krajach. Wykonywane są one z różnych materiałów o różnorakiej jakości (np. guma, silikon). Oryginalne pessary „Dr Arabin” wykonane są z miękkiego silikonu, co znacznie poprawia tolerancję i zmniejsza ryzyko powikłań. Nowoczesne pessary powinny być wykonane z miękkiego, elastycznego biokompatybilnego, niealergicznego silikonu, co znacznie poprawia tolerancję leczenia i zmniejsza ryzyko powikłań. Ze względu na elastyczną budowę mogą być z łatwością zginane, zakładane i wyjmowane bez uczucia bólu. Powodzenie terapii z użyciem pessarów zależy od ich prawidłowego dopasowania i zgodnego z zaleceniami stosowania przez pacjentki. Pessary są często używane w przypadkach obniżenia pochwy i macicy oraz z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu. Uznawane są za bezpieczną i prostą formę terapii, zwłaszcza przy stosowaniu ich w ciągu dnia.