Na naszej stronie znajdą Państwo asortyment pessarów Dr. Arabin.
Zakupu możecie Państwo dokonać w naszym sklepie internetowym pessary.pl
Jeśli jesteście Państwo lekarzami, rekomendujemy skorzystanie ze sklepu 
dla lekarzy pod adresem zdrowie.expert.

Sklep

Sklep z pessarami i tamponami dla lekarzy

Możecie też Państwo złożyć zamówienie telefonicznie lub przez e-mail,
korzystając z danych w zakładce "O nas".

Inne nasze strony internetowe:

Szkolenia

Strona

Informacje

– Szacuje się, że co trzecia kobieta ma problem z nietrzymaniem moczu – mówi doktor Grzegorz Surkont, uroginekolog ze szpitala im. Madurowicza. – W niektórych grupach wiekowych, np. po 75. roku życia taki problem mają 3 na 4 pacjentki.

 

NTM może być spowodowane długotrwałymi zaparciami oraz kaszlem.  Problemy pojawia się częściej u kobiet z nadwagą niż u ich szczupłych koleżanek.  

– Kiedy mięśnie są osłabione ich działanie staje się mniej efektywne. Wynikiem tego może być mimowolne wyciekanie moczu z pęcherza w czasie wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej podczas kaszlu,  śmiechu,  biegania – dodaje doktor.  

– NTM to schorzenie, które sprawia, że pacjentki czują się bardzo niekomfortowo. Im więcej mają lat, tym bardziej odczuwaj związane z nim dolegliwości.

 

POJAWIENIU SIĘ NTM - dr Edyta Wlaźlak, ginekolog-położnik,  - Można zapobiegać pojawieniu się niekontrolowanego wycieku moczu jedynie poprzez działania pośrednie. Nie należy lekceważyć zapalenia pęcherza i leczyć go pod kontrolą lekarza. Istotna jest walka z zaparciami, m.in. poprzez wypijanie odpowiedniej ilości płynów w dzień oraz zapobieganie lub – gdy już się pojawi – leczenie otyłości. Takie działania pozwalają bowiem utrzymać w dobrej kondycji mięśnie dna miednicy. Choć nie ma naukowych dowodów na to, że gimnastyka może zapobiegać pojawieniu się nietrzymania moczu, dobrze wpływa ona na ogólne samopoczucie.  

– Wiele pacjentek popełnia poważny błąd i pije bardzo małe ilości płynów w ciągu dnia. Takie postępowanie tylko zwiększa ryzyko wystąpienia zaparć i infekcji w drogach moczowych. Powinno się natomiast ograniczać ilość wypijanych płynów późnym wieczorem i w nocy.  

– Gdy pojawią się pierwsze objawy NTM i wysuwania się pochwy/macicy pacjentka powinna jak najszybciej zgłosić się do specjalisty. Często w tych przypadkach można zastosować nieoperacyjne metody profilaktyki i leczenia. Dotyczy to także kobiet po porodzie.